24.10.11

Grand Prix MFK

Za zgodą Bereniki Kołomyckiej i Michała Narożniaka wrzucam plansze z ich komiksu "O psie, który czuł się człowiekiem". Ośmioplanszówka dostała tegoroczne grand prix w Łodzi. Scenarzysta ma 19 lat, studiuje historię na UW.  Nagroda w 100% zasłużona, ale już o tym pisałem. Duet ma w planach album. Klilkać w plansze, by zrobiły się większe.6 komentarzy:

Daniel Gizicki pisze...

Fajny komiks - ale moim zdaniem było kilka lepszych np. ten Konwerskiego i Pałki, czy Mikołaja Ratki i Kuby Sytego.

Daniel Gizicki pisze...

W ogóle dziwi mnie, że M. Ratka nic nie dostał - wysłał 3 komiksy każdy w innej stylistyce rysunku i nic. Smuteczek.

tak, to jest mój kolega, co nie zmienia faktu, że wymiata.

Sebastian Frąckiewicz pisze...

Śmiem twierdzić, że z całego katalogu był najbardziej oryginalny i graficznie najbardziej świeży. Prac na wystawie nie widziałem, dlatego mój punkt odniesienia to jedynie katalog. Podobało mi się też "Kiedy domy śnią" i rysunki Leszka Wicherka w "Finkel Blues", "Śląski kapitał ludzki" miał fajny pomysł na scenariusz. Myślę, że prędzej czy później Mikołaj zgarnie jakąś nagrodę. Świetna jest ta kreska, którą zaprezentował w "Kite" wysyłanym na ABECEDEX. Dla mnie to był najlepszy komiks z wszystkich zgłoszeń na ten konkurs. Dużo było bowiem komiksów o dzieciach, a nie dla dzieci. "Kite" był ewidentnie dla dzieci. No ale wybory jury to zawsze jest wypadkowa kilku głosów: czasami wynik jest zupełnie nieoczekiwany.

Sebastian Frąckiewicz pisze...

Pisząc najbardziej oryginalny miałem na myśli oczywiście komiks "O psie.."

jaszczu pisze...

Najlepiej gdyby to była nagroda za album roku. Konkursy są fajne, tylko szkoda pchać w nie tyle pary, a później efekt pracy można zobaczyć jedynie albo 10 cm nad ziemią na wystawie, albo rzucone gdzieś od niechcenia w sieci.

A ABECEDEX, to był konkurs na komiks dla dzieci i młodzieży, więc kategoria jest dosyć pojemna. Tak się trochę tłumaczę, bo domyślam się, że piszesz m.in o komiksie, który wysłałem.

Sebastian Frąckiewicz pisze...

Jaszczu:: Ależ ja wrzuciłem ten komiks od chcenia właśnie, bo jest super. Różnie można załatwić ekspozycję prac pokonkursowych, np. zrobić specjalną stronę z pracami i namiarami do autorów.

A co do ABECEDEX to nie miałem wcale na myśli Twojego komiksu o piratach. Ale ta historia w antologii "Jazda" już trochę właśnie taka była: bardziej o dzieciach niż dla dzieci.

Oczywiście to prawda, że w ABECEDEX były dwie kategorie. Może należałoby wprowadzić osobne nagrody w każdej z nich.

Nagroda za album roku: Tych albumów to zbyt wiele nie ma do wyboru. Raczej dobra kasa za Grand Prix (tak, żeby w czasie pracy nad albumiem nie robić dodatkowych fuch) + wydanie albumu zwycięzcy przez MFK.